Tervetuloa Rauman Frisbee ry:n kotisivuille!

Frisbeegolfin säännöistä tärkeimmät ovat hyvät tavat liikuttaessa ja pelatessa yleisellä puistoalueella. Muista aina varoa muita puistossa liikkuvia. Kerro lajista ja pyydä kohteliaasti siirtymään jos joku on väylällä. Älä kiroile ja roskaa, sillä annat mallia nuoremmille pelaajille. Muista pitää hauskaa!
Jos haluat tietoa frisbeestä tai sinulla on muuten vaan ehdotuksia lajin parantamiseksi Raumalla, laita meiliä tulemaan hallitus@raumanfrisbee.net.

Seuran mestaruuskisat lauantaina 1.10.2011

Rauman Frisbee ry:n jäsenpelaaja! Seuran mestaruuskisat käydään lauantaina 1.10. Arolla. Jäsenmaksu kattaa osallistumismaksun. Kisoihin luvassa erikoisrata viidellä lisäväylällä (Prodiscus Challengesta 10, 11, 12, 13 ja 18).

Ilmoittautuminen alkaa parkkipaikalla lauantai aamuna klo 9.00 ja päättyy klo 9.40. Pelaajakokous klo 9.50.
Ensimmäinen kierros alkaa klo. 10.10.

Huoltotauko ennen toista kierrosta n. 1,5 h.

Etkö ole jäsen? Vielä ehtii hankkia vuoden 2011 jäsenyyden. Lisätietoja liittymisestä.

T: Hallitus

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti