Tervetuloa Rauman Frisbee ry:n kotisivuille!

Frisbeegolfin säännöistä tärkeimmät ovat hyvät tavat liikuttaessa ja pelatessa yleisellä puistoalueella. Muista aina varoa muita puistossa liikkuvia. Kerro lajista ja pyydä kohteliaasti siirtymään jos joku on väylällä. Älä kiroile ja roskaa, sillä annat mallia nuoremmille pelaajille. Muista pitää hauskaa!
Jos haluat tietoa frisbeestä tai sinulla on muuten vaan ehdotuksia lajin parantamiseksi Raumalla, laita meiliä tulemaan hallitus@raumanfrisbee.net.

Seuran Mestaruuskisat 6.10.2012

Huomio huomio! Seuran mestaruuskisat järjestetään ennakkotiedoista poiketen 6.10.2012. Tämä siirto johtuu siitä, että 29.9. järjestetään Parigolf SM-kisat, jonne on ilmoittautunut jonkin verran pelajia seurastamme.

Lisäys: Suomen Frisbeeliitto on varannut kisakalenteriin vapaan viikonlopun seurojen mestaruuskisoille juuri 5.-7.10. joten tämänkin takia kisa siirretään "viralliselle" paikalleen.

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti