Tervetuloa Rauman Frisbee ry:n kotisivuille!

Frisbeegolfin säännöistä tärkeimmät ovat hyvät tavat liikuttaessa ja pelatessa yleisellä puistoalueella. Muista aina varoa muita puistossa liikkuvia. Kerro lajista ja pyydä kohteliaasti siirtymään jos joku on väylällä. Älä kiroile ja roskaa, sillä annat mallia nuoremmille pelaajille. Muista pitää hauskaa!
Jos haluat tietoa frisbeestä tai sinulla on muuten vaan ehdotuksia lajin parantamiseksi Raumalla, laita meiliä tulemaan hallitus@raumanfrisbee.net.

Seuran mestaruuskisat 5.10. klo. 10.00 alkaen

Kisat alkavat klo. 10.00 Arolla. Lisätietoja seuran Facebook sivuilla!


Tulokset:
Raakatuloksellisen sarjan palkitut:
1. Jani Ikonen -4
2. Erkka Leivo -4
3. Topi Suursoho +8

Jani ja Erkka ratkoivat voiton sudarilla, ja Jani vei pidemmän korren.

Tasoitetun sarjan palkitut:
1. Lassi Alonen -7
2. Henri Heino 0
3. Eetu Arponen +5

Lisäksi kisoissa palkittiin FrisbExin kolmen kärki, jossa palkitut olivat:
1. Jani Ikonen 158p.
2. Jarno Kovanen 108p.
3. Erkka Leivo 94p.

Kiitos kaikille kauden aikana kisoihin osallistuneille. Ennen vuodenvaihdetta järjestetään vielä kaikille avoin kauden päätöstilaisuus, jossa arvotaan kauden aikana viikkokisoihin osallistuneiden seuran jäsenien kesken Prodiscuksen Pro Bägi ja jaetaan Ecletic-kisan voittajalle palkinto. Tästä tapahtumasta tulee lisätietoa seuran Facebook sivuille ja tänne, kun ajankohta selviää.

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti