Tervetuloa Rauman Frisbee ry:n kotisivuille!

Frisbeegolfin säännöistä tärkeimmät ovat hyvät tavat liikuttaessa ja pelatessa yleisellä puistoalueella. Muista aina varoa muita puistossa liikkuvia. Kerro lajista ja pyydä kohteliaasti siirtymään jos joku on väylällä. Älä kiroile ja roskaa, sillä annat mallia nuoremmille pelaajille. Muista pitää hauskaa!
Jos haluat tietoa frisbeestä tai sinulla on muuten vaan ehdotuksia lajin parantamiseksi Raumalla, laita meiliä tulemaan hallitus@raumanfrisbee.net.

Viralliset viikkokisat alkavat vasta keväällä

Vuosikokouksessa päätettiin (muistio kokouksesta tulossa näille sivuille), että viralliset viikkokisat rajataan jatkossa ainoastaan sesonkiajalle, pienen osallistujamäärän vuoksi. Tällä sivulla ja seuran Facebook-sivulla ilmoitellaan hyvissä ajoin, että milloin kisoja aloitetaan pitämään. Epävirallisia kisoja voidaan talven aikanakin pitää ja niistä kannattaa kysellä tuolla seuran Facebook-sivulla.

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti